Matura w Katoliku

matura_2016_5

Matura w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Żarach

Jeżeli chce się osiągnąć coś w życiu trzeba skończyć dobre studia, a nie osiągnie się tego bez dobrych wyników na maturze- mówią tegoroczni maturzyści. Hanna Węgier, Emilia Senderek, Oskar Pykosz i Alek Czernecki.

Więcej

Montaż słowno – muzyczny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

apel_3_maj_2016_25

Dnia 29.04.2016 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej, Katolickim Gimnazjum I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym odbył się montaż słowno – muzyczny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Główną myślą przewodnią były słowa Ksiądza profesora  Włodzimierz Sedlaka, który powiedział: ”Trzeba być historykiem własnego życia, umieć patrzeć i przyczynowo łączyć, wiązać czas przeszył z przyszłym poprzez teraźniejszość ciągle w żywy sposób”. Słowa te dla wielu młodych ludzi powinny być drogowskazem, „Bo przecież naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości”.

Więcej

Kwalifikacje do etapu centralnego – Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

E_Senderek

Emila Senderek, uczennica kl. III, uczestniczyła w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Po cześci pisemnej uzyskała wynik umożliwiajacy jej udział w części ustnej.Tu wykazała się dużą wiedzą i zajeła II miejsce.  Uzyskała w ten sposób kwalifikacje do etapu centralnego. Etap centralny odbędzie się 3-5 czerwca 2016 roku w Krakowie, serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki za maturę i ekologię.

Więcej

Podwójna finalistka

H_Wilk

Hanna Wilk , uczennica kl. Ia, uczestniczyła w tym roku szkolnym w dwóch olimpiadach przedmiotowych, osiagajac wspaniałe wyniki. Zajęła I miejsce na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, tym samym kwalifikując się do etapu centralnego, gdzie uzyskała tytuł finalisty.

W Olimpiadzie Biologicznej, na etapie okręgowym zajeła II miejsce. Dało to jej możliwość wzięcia udziału w dalszym etapie – centralnym. W tej części, ktora odbyła sie w Warszawie, uzyskała również tytuł finalisty.

Hani serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Więcej

Wycieczka do Żarskiego sądu

budynek_sad_2016_zary

18 kwietnia klasy pierwsze KLO udały się na wycieczkę do żarskiego Sądu Rejonowego. Uczniowie mieli okazję być świadkami dwóch prawdziwych rozpraw. Mogli również zadawać sędziom pytania dotyczące pracy w sądzie oraz polskiego prawa. Spotkanie było świetną okazją na zaspokojenie ciekawości i dowiedzenie się, jak wymagające mogą być studia prawnicze.

Więcej

VIII Regionalne Mistrzostwa Matematyczne w Lubsku

SONY DSC

15 kwietnia odbyły się VIII Regionalne Mistrzostwa Matematyczne. Miały one miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku z okazji tamtejszego Święta Matematyki. Konkurs podzielony był na 3 grupy wiekowe – uczniowie naszego zespołu szkół stanęli na podium w każdej z nich. W grupie najmłodszej pierwsze miejsce zajął Miłosz Kowalewski z Katolickiego Gimnazjum, w grupie średniej zaś – Jacek Bursztynowicz z KLO. Ponadto drugie miejsce w grupie starszej otrzymał Aleksy Czernecki, a wyróżniona została Bianka Siewierska z grupy średniej. Laureaci otrzymali nagrodę w postaci talonu sieci Empik na 100 zł i encyklopedii matematycznej, srebrnych medalistów nagrodzono talonem pięćdziesięciozłotowym oraz książką, wyróżnionych zaś – książką. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych osiągnięć na polu matematycznym!

Więcej