Zawody pływackie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia odbyły się zawody pływackie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych na dystansie: 100 metrów – stylem dowolnym i klasycznym.
III miejsce – 100 metrów stylem dowolnym – w kategorii „OPEN” – Bogdan Banasiak

Więcej

Orszak Trzech Króli

6 stycznia, w samo południe, odprawiono uroczystą Mszę Świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny. Krótko przed godziną 13- stą zaczęła się formować procesja. Na czele ustawiły się anioły, a za nimi trzy królestwa: Zielone, Niebieskie i Czerwone. Uczestnicy ubrani w stroje jasełkowe, bądź w barwy swoich królestw, wyglądali bardzo kolorowo i malowniczo idąc żarskimi ulicami. Najliczniejszym królestwem było Niebieskie, bowiem składało się, między  innymi  z uczniów i pracowników  trzech Szkół Katolickich. Z  daleka było widać niebieskie peleryny, które mieli na sobie. Każdy uczestnik miał na głowie koronę, która jest nieodzownym symbolem Orszaku...

Więcej

Półmetek licealnej edukacji

5 stycznia 2017r. klasy II KLO świętowały półmetek licealnej edukacji. Dj-e  stanęli na wysokości zadania. Uczniowie prawie nie schodzili z parkietu. Przerwy robili tylko na pyszne jedzenie i pamiątkowe zdjęcia. Każdy znalazł coś dla siebie i wszyscy rewelacyjnie się bawili.

Więcej

Nasza Olimpijka…

Zapraszam do obejrzenia wywiadu z Oliwią Trojanowską.

http://www.telewizjazary.pl/wiadomosci/19852,olimpijka-z-katolika

Więcej

Akcja czytelnicza „Poczytaj mi licealisto”.

    Już po raz kolejny licealistki – Dominika Klufas, Patrycja Szewczyk i Oliwia Trojanowska  czytały dzieciom w świetlicy w ramach akcji „Poczytaj mi licealisto”. Tym razem chciały przenieść małych słuchaczy  do cudownej krainy  Świętego Mikołaja. Słuchając opowiadania „Święty Mikołaj zna się na świętach”  dzieci miały okazję przekonać się, jak ciężka jest praca Świętego Mikołaja, który pracuje długie godziny przez okrągły rok, aby uszczęśliwić nas na święta. Oglądały też piękne ilustracje, dołączone do opowiadania,  przedstawiające zapracowanego Mikołaja, myślącego tylko o dzieciach i prezentach. Opowiadanie licealistki przeplatały zgadywankami i kolorowankami o świętach, które zachęciły słuchaczy do pracy twórczej. Wszyscy doskonale się bawili. Nasze asystentki ze starszych klas wyszły zadowolone ze spotkania, bo jak same mówią : „To dla nas ciekawe doświadczenie, zwłaszcza, że same mogłyśmy wrócić do czasów z dzieciństwa”

Więcej

Radosne Święta…

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Więcej