20 lat minęło…

 

Więcej

„Światełko pamięci”

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom Szkół Katolickich za włączenie się do akcji „Światełko pamięci”. Jej celem było zebranie zniczy i świec, które zapłonęły na polskich nekropoliach we Lwowie. „Światełka pamięci” zostały przekazane przez Samorząd Uczniowski do Kresowego Muzeum w Żarach.

Więcej

Odwiedziny niezwykłych gości

Uczniowie klas trzecich Katolickiego Liceum w Żarach wpadły na niezwykły pomysł. Postanowiły „zaadoptować” dwie osoby niepełnosprawne. Zaprosiły, więc Gosię i Mateusza do odwiedzin w szkole i poznania od podszewki prawdziwego szkolnego życia. Nasi goście zostali oprowadzeni przez maturzystów, obserwowali lekcje, uczestniczyli w apelu o Janie Pawle II i oglądali mecz Ligi Piłkarskiej. Razem z innymi uczniami zjedli obiad w szkolnej stołówce. Na drugą wizytę uczniowie i opiekunki Pani Gabriela Gierc i Judyta Czepińska umówiły się z swoimi podopiecznymi w listopadzie. Wtedy będą uczestniczyć  Koncercie z okazji 20-lecia szkoły. W grudniu Gosia i Mateusz zobaczą Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz zasiądą do wspólnej wigilii z klasami 3a i 3b.

Więcej

„Totus tuus Maryjo”

„Totus tuus Maryjo

20.10.2017 roku uczniowie KSP z kółka polonistycznego pani Katarzyny Gapińskiej zaprezentowali inscenizację wybranych momentów z życia patrona szkoły świętego Jana  Pawła II, którego wspominamy w liturgii 22 października.

W tym roku, chcąc nawiązać do 100 – lecia objawień  fatimskich, scenki z życia papieża ukazywały  szczególną opiekę Maryi, która od samego początku była Opiekunką i Wspomożycielką św. Jana Pawła II. To jej zawierzał swoje życie i powołanie, a następnie posługę piotrową w słowach: „Totus tuus Maryjo, totus tuus”.

Pragniemy za jego przykładem zawierzać swoje życie Maryi, szczególnie w miesiącu różańca świętego i modlitw do Matki Jezusa.

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej, obchodzone jest co roku przez nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Święto to zostało ustanowione w 1972 roku.To 14 października 1773 roku powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dzień ten jest powszechnie obchodzony we wszystkich instytucjach związanych z oświatą – zwłaszcza w szkołach. W dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie pedagodzy obdarowywani są kwiatami i drobnymi upominkami. Od najmłodszych do najstarszych uczniów wszyscy spieszyli, aby złożyć życzenia swoim pedagogom.

zdjęcia i film >>>żary.naszemiasto.pl<<<

Więcej

Przeszliśmy ponad 3000 kilometrów.

Wsiadajcie na rower, idźcie pobiegać, pojeździć na hulajnodze lub desce, spacerujcie, uprawiajcie canicross ze swoim psem. Nie zapomnijcie tylko, żeby uruchomić na swoim smartfonie Endomondo i wybrać rywalizację „Pomoc Mierzona Kilometrami”. -zachęcają na swojej stronie organizatorzy ogólnopolskiej akcji. Co to takiego jest i czemu wzbudza tak wiele emocji?

Pomoc mierzona kilometrami – zary.naszemiasto.pl

Pomoc mierzona kilometrami – TVRegionalna

Więcej