Wycieczka do Żarskiego sądu

budynek_sad_2016_zary

18 kwietnia klasy pierwsze KLO udały się na wycieczkę do żarskiego Sądu Rejonowego. Uczniowie mieli okazję być świadkami dwóch prawdziwych rozpraw. Mogli również zadawać sędziom pytania dotyczące pracy w sądzie oraz polskiego prawa. Spotkanie było świetną okazją na zaspokojenie ciekawości i dowiedzenie się, jak wymagające mogą być studia prawnicze.

Więcej

VIII Regionalne Mistrzostwa Matematyczne w Lubsku

SONY DSC

15 kwietnia odbyły się VIII Regionalne Mistrzostwa Matematyczne. Miały one miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku z okazji tamtejszego Święta Matematyki. Konkurs podzielony był na 3 grupy wiekowe – uczniowie naszego zespołu szkół stanęli na podium w każdej z nich. W grupie najmłodszej pierwsze miejsce zajął Miłosz Kowalewski z Katolickiego Gimnazjum, w grupie średniej zaś – Jacek Bursztynowicz z KLO. Ponadto drugie miejsce w grupie starszej otrzymał Aleksy Czernecki, a wyróżniona została Bianka Siewierska z grupy średniej. Laureaci otrzymali nagrodę w postaci talonu sieci Empik na 100 zł i encyklopedii matematycznej, srebrnych medalistów nagrodzono talonem pięćdziesięciozłotowym oraz książką, wyróżnionych zaś – książką. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych osiągnięć na polu matematycznym!

Więcej

LUBUSKI KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE

konkurs_samorzad_2016_2

LUBUSKI KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM I REGIONALNYM PROGRAMIE OPERACYJNYM LUBUSKIE 2020 VI EDYCJA – ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 18.04.2016 r. w zielonogórskiej Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego odbyły się obrady XIX sesji Sejmiku. Podczas sesji wręczono nagrody za udział w konkursie. Tytuł laureata uzyskał Michał Reszel uczeń klasy 1a Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej

Religijne Rewolucje

chrzest_polski_2016_03

Dnia 14.04.2016 r. w Katolickim Gimnazjum i Liceum odbyły się obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Uczniowie klasy I Katolickiego Liceum odtworzyli to ważne wydarzenie, jednak podeszli do tego z przymrużeniem oka. Pokazali, że pierwszy władca był nie tylko mądrym przywódcą, ale i zwykłym człowiekiem z przyziemnymi problemami. Na koniec publiczność obdarowała aktorów gromkimi oklaskami za niekonwencjonalne ujęcie tematu.

Więcej

Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym.

zdrowe_jedzenie_2016_2

Pod tym hasłem toczyły się zmagania młodzieży podczas konkursu, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych pod Honorowym Patronatem Starostwa Powiatowego w Żarach. W czwartek 14.04.2016 r,. Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, mogli wykazać się wiedzą na temat żywienia i odżywiania oraz rozpoznawania produktów zbożowych. Nie lada wyzwaniem było przygotowanie i zaprezentowanie „Kanapki Bystrzaka”, która sprawdzała umiejętności kulinarne.

Więcej

Targi Edukacji i Pracy w Żarach

targi_2016_01

7 i 8 kwietnia można było odwiedzić Powiatowe Centrum Sportu w Żarach i zapoznać się z ofertą szkół i firm z powiatu żarskiego. Przez dwa dni 16 szkół ponadgimnazjalnych, 36 podmiotów gospodarczych i 6 uczelni wyższych zachęcały uczniów i mieszkańców z okolic Żar do skorzystania z ich oferty w przyszłości. Na Targach wystawiło się także Katolickie Liceum. Stoisko naszej szkoły przyciągało uwagę zwiedzających swoja oryginalnością. Nasi uczniowie przekonywali potencjalnych chętnych, że przyjście do ich szkoły to strzał w dziesiątkę. Wśród zwiedzających byli uczniowie Katolickiego Gimnazjum.

Więcej