“Biało – Czerwoni”

bieg_11_list_2015_28

Uczniowie Katolickich Szkół byli uczestnikami akcji “Biało – Czerwono”. Bieg odbył się dnia 07.11.2015 r. Uczestnicy ubrani w barwy narodowe wystartowali o godzinie 9.00 aby upamiętnić ważny dla Polaków dzień odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

Więcej

“Bo chcieli być wolni…”

koncert_11_list_45

„Bo chcieli być wolni…”

Uwięziony ptak nie śpiewa.
A czy wiesz dlaczego?
Bo nie spotkasz nigdy w klatce,
Ptaka szczęśliwego
.

Niepodległość – słowo co roku odmieniane przez wszystkie przypadki w okolicach 11 listopada. Polacy dobrze wiedzą, jak ważne jest posiadanie własnego państwa, jak bolesna jest jego strata i jakie niesie to skutki. Ponad stuletni okres niewoli narodowej i 45-letni okres komunistycznej opresji, przedzielone krótkim, bo niewiele ponad dwudziestoletnim, okresem istnienia niepodległej Polski (z tego ponad pięć lat pod okupacjami) pokazał, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a proces jej odzyskiwania jest długi i bolesny. Niepodległość to nie tylko formalne pojęcie, lecz przede wszystkim wartość, której trzeba bronić...

Więcej

Powiatowa Olimpiada Młodzieży w Badmintonie

?????????????

28 października odbyła się Powiatowa Olimpiada Młodzieży w Badmintonie Chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie KLO w składzie: Bartosz Worsztynowicz, Piotr Szałęga i Grzegorz Nun, wywalczyli brązowe medale.

Więcej

Rekolekcje w Świeradowie

rekolekcje_2015_28

Od środy do piątku klasy trzecie gimnazjum oraz całe liceum spędziło w Świeradowie rekolekcje. Nasz nowy ksiądz spisał się świetnie! Trzy dni w harcerskiej atmosferze minęły bardzo szybko. Dziękujemy bardzo za ten cudowny czas pełen zwiedzania, śpiewania, spacerów i modlitwy. Czekamy z niecierpliwością na następny wyjazd :)

Więcej

Dzień Nauczyciela

dzien_nauczyciela_2015_03

Nic tak nie motywuje do dobrej pracy jak uśmiech ludzi , z którymi dane jest nam pracować. Widzieć codziennie uśmiechnięte dookoła siebie twarze to pewnie marzenie niejednego człowieka.
Ciężka praca nauczyciela staje się łatwa i przyjemna, gdy widzimy efekty naszej pracy na uśmiechniętych twarzach uczniów.
Dzisiaj składam wielkie podziękowania wspaniałej kadrze nauczycielskiej pracującej w naszej szkole. Ich codzienna ciężka i pełna poświęceń praca jest bardzo dobrze widoczna na szczęśliwych buziach uczniów.
Niech te kwiaty będą tylko małym dodatkiem do wielkich życzeń jakie składamy w tym dniu.

Więcej

Wystarczy chcieć

dzielo_nowego_03

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Jan Paweł II pragnie żebyśmy nie tylko kochali myślą, ale też czynem. W swoich przemówieniach zwraca uwagę na to, że wystarczy chcieć. Tak mało w ostatnich latach chcemy. Jednak społeczność Szkół Katolickich w Żarach, której patronem jest Papież Polak, jak co roku pokazała, że chcieć to móc. Z okazjiDnia Papieskiego rodzice uczniów upiekli ciasta, które nauczyciele i młodzież sprzedawała na specjalnych stoiskach przed kościołami pw. WNMP i kościołem Garnizonowym. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na stypendia dla dzieci z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia...

Więcej