Marsz Otwartości 2016

marsz_otwartosci_2016_21

Dnia 19.09.2016 roku uczniowie i nauczyciele Katolickiego Gimnazjum
i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach, wzięli udział w Marszu Otwartości, który został zorganizowany w ramach I Żarskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego.

Uczestnictwo uczniów w inauguracyjnym Marszu i ich przejście przez Niebieskie Drzwi wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy
w Żarach, było symbolem otwartości i integracji z ludźmi cierpiącymi na choroby psychiczne, a także obaleniem stereotypów dotyczących funkcjonowania
w społeczeństwie ludzi dotkniętych chorobami psychicznymi.

Uczniowie mogli usłyszeć utwory muzyczne wykonane przez podopiecznych ŚDS, a na koniec imprezy, występ zespołu GEN. Nad całą imprezą czuwała Burmistrz Miasta Żary, Pani Danuta Madej.

Więcej

Szkolna Liga Piłkarska 2016 – losowanie gup

losowanie_grup_slp_15

14 września na sali gimnastycznej odbyło się losowanie grup do Szkolnej Ligi Piłkarskiej. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia.

Więcej

Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017

????????????????????????????????????

1 września Mszą Świętą odprawioną przez księdza Adama Żygadłę społeczność Szkół Katolickich rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017. Na Mszy tradycyjnie poświęcono tornistry i przybory szkolne najmłodszych uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej. Od 2 września trzeba będzie zabrać się do pracy.1 września Mszą Świętą odprawioną przez księdza Adama Żygadłę społeczność Szkół Katolickich rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017. Na Mszy tradycyjnie poświęcono tornistry i przybory szkolne najmłodszych uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej. Od 2 września trzeba będzie zabrać się do pracy.

Więcej

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

witaj_szkolo

Zapraszamy na Rozpoczęcie Roku Szkolnego które odbędzie się 1 września w kościele WNMP o godzinie 9.00

Więcej

Zaświadczenia maturalne

Zapraszamy absolwentów po odbiór zaświadczeń maturalnych – 5 lipca o godzinie 12:00

Więcej

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

zakonczenie_2016_100

Koniec roku to czas  podsumowań. Dla ucznia takim podsumowaniem jest otrzymane świadectwo.
Nie muszą martwić się nasi uczniowie tym co pokażą w domu rodzicom. Średnia wszystkich uczniów w gimnazjum wyniosła 4,55 a w liceum 4,72 (rekord świata):). Nie znaczy to wcale , że tylko się uczyliście. Tak dużo wspaniałych imprez i występów, konkursów i zawodów, zajęć pozalekcyjnych, w których braliście udział zostanie w naszej pamięci i świadczy o Waszych niesamowitych zdolnościach. Myślę, że zasłużyliście na wspaniałe wakacje.
Odpoczywajcie bezpiecznie ładujcie akumulatory i do zobaczenia we wrześniu.

Więcej