Jak zostać lekarzem?

Szkołę odwiedził Wiktor Paskal absolwent KLO 2012, obecnie student IV roku kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach spotkania odbył się pokaz multimedialny dotyczący wybranego kierunku studiów. Dzięki ciekawej prezentacji młodzież wykazała szczególne zainteresowanie poprzez zapytanie o szczegóły wymagań uczelni.

Prezentacja – Jak zostać lekarzem?

 

Więcej

MARSZAŁEK I STAROSTA GRATULUJĄ !!!

DLA NASZYCH UCZNIÓW NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH!

MARSZAŁEK I STAROSTA GRATULUJĄ

„Wszystkich nas ucieszyła wiadomość, że żarskie Katolickie Liceum Ogólnokształcące

zajęło 3.miejsce w województwie w rankingu liceów. To dobry sygnał

dla gimnazjalistów, którzy stoją przed wyborem najlepszej dla siebie szkoły ponadgimnazjalnej.”

Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Anna Polak oraz Starosta Powiatu Żarskiego – Janusz Dudojć w imieniu samorządu złożyli na ręce p. dyrektor Małgorzaty Penkal gratulacje z racji zdobycia wysokiej lokaty w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw”.

Więcej

Szkoła na miarę ZŁOTA !!!

Katolickie Liceum Ogólnokształcące to TRZECIE liceum w województwie i dziewięćdziesiąte drugie w Polsce!Takie zaszczytne miejsce osiągnęło nasze liceum w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016Perspektyw. Kapituła Rankingu brała pod uwagę sukcesy w olimpiadach, wyniki maturalne – przedmioty obowiązkowe oraz przedmioty dodatkowe. Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Więcej

I Żarski Orszak Trzech Króli 2016

Orszak_2016_18

I Żarski Orszak Trzech Króli

W prawdziwie zimowej scenerii odbył się I Orszak Trzech Króli organizowany przez parafie pw. WNMP i NSPJ oraz Szkoły Katolickie w Żarach. To oryginalne przedstawienie Jasełek wystawia się na ulicach miejscowości w Polsce oraz zagranicą. Jest to projekt realizowany przez rodziny, szkoły, sąsiadów czy przedstawicieli lokalnych władz. Po prostu zwykli ludzie tworzą niezwykłe przedstawienie. 6 stycznia Mszą Świętą w kościele pw. WNMP rozpoczęły się obchody Święta Trzech Króli. O godzinie 13.00 uformował się Orszak, na którego czele bryczką jechali Trzej Mędrcy ze Wschodu. Następnie ulicami Żar, w barwnym korowodzie, przeszli uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli, ich rodziny oraz przypadkowi przechodnie z uśmiechem, śpiewając kolędy. Ubrani w niebieskie, zielone i czerwone szaty, na głowach mieli korony w barwach swojego królestwa. Wielobarwny wąż ciągnął się żarskimi uliczkami, w zimowej i magicznej scenerii. Na Rynku rozbawiony tłum powitała burmistrz miasta Danuta Madej. Trzej Królowie zaprosili włodarzy miasta do odwiedzenia stajenki, w której narodziło się Dzieciątko. Przed kościołem pw. NSPJ uczestnicy zaśpiewali tradycyjne kolędy. Tam, wspólną modlitwą, uczestnicy I Żarskiego Orszaku Trzech Króli zakończyli swój marsz.

Małgorzata Fudali Hakman

Więcej

I Żarski Orszak Trzech Króli

PLAKAT-2016

I ŻARSKI ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia ulicami Żar przejdzie Orszak Trzech Króli. To uliczna parada, mająca swoje korzenie w Hiszpanii i Meksyku. Trzej królowie jadąc ulicami miast, rzucają dzieciom słodycze. Inny wymiar przybrał orszak w Polsce. Pierwszy raz zorganizowany spontanicznie w 2004 roku w Warszawie, wszedł na stałe do kalendarza imprez poświątecznych. Od 2011 roku, kiedy to Święto Trzech Króli uczyniono dniem wolnym od pracy, stał się bardzo popularny w wielu miastach w kraju. W tym roku zostanie zorganizowany, przez parafię pw. Wniebowzięcia NMP, parafie pw. NSPJ i Szkoły Katolickie w Żarach.

Więcej

Dary Serca – Szlachetna Paczka 2015

szlachetna_2015_09

Dary serca – Szlachetna Paczka 2015
11.12.2015 zakończyliśmy zbiórkę na Szlachetną Paczkę. tym razem udało się nam pomóc dwóm rodzinom:siedmioosobowej oraz trzyosobowej. Łącznie przygotowaliśmy i przekazaliśmy 75 paczek. Oprócz żywności, środków czystości, ubrań, mebli udało nam się zakupić i przekazać 2 tony węgla.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz darczyńcom spoza szkoły – osobom prywatnym oraz firmom z Żar.

Więcej