„JESTEM” NA LEDNICY

2 czerwca 2018 roku odbyło się XXII spotkanie młodych „Lednica 2000”. Uczniowie Katolickiego  Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum wraz z p. Edytą Karpińską, p. Joanną Łybą i p. Katarzyną Gapińską także wzięli udział w tym wydarzeniu. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Jestem”. Każdy uczestnik otrzymał m.in. zwierciadło oraz flagę Polski. W tym roku na Polach Lednickich zagościł również Pan Prezydent Andrzej Duda. Tańczył i śpiewał razem z wszystkimi zgromadzonymi. Mimo ogromnych kolejek do wejścia i przedpołudniowej spiekoty wszyscy spędziliśmy ten dzień radośnie we wspólnym gronie.

Więcej

Konkurs recytatorski

13-14 kwietnia odbył się wojewódzki przegląd 63 ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego. Powiat Żarski, (jak i nasza szkole )miały zaszczyt reprezentować nasze uczennice Wiktoria Jachira i Julia Kmiecik. Obie dziewczyny spisały się znakomicie ,Wiktoria doceniona została wyróżnieniem,a Julia będzie reprezentować województwo lubuskie na finale 13 czerwca w Ostrołęce. Życzymy powodzenia

Więcej

Pożegnanie absolwentów.

W środę 23 maja 2018 roku klasy drugie naszego liceum pożegnały w humorystycznym stylu tegorocznych absolwentów. Wszystko odbyło się w formie inscenizacji, w której młodsi koledzy parodiowali maturzystów.  Łzom, także tym ze śmiechu, nie było końca. Życzymy powodzenia na nowej drodze życia.

Klasy 2 KLO

Więcej

Teatr Kurtyna z Krakowa

14 maja 2018 roku odbył się spektakl profilaktyczny Teatru Kurtyna z Krakowa. Spektakl skierowany był do uczniów gimnazjum i liceum. Przewodnim tematem przedstawienia „Ślepy tor”- tak brzmi tytuł spektaklu, ukazuje mentalność  współczesnego człowieka. To do czego może doprowadzić fałszywa wiara
w uniknięcie odpowiedzialności za swoje wybory, traktowania używek jako gwaranta szczęścia, braku szacunku dla wartości i prawa, depersonalizacji wynikającej z zerwania naturalnych relacji międzyludzkich na rzecz sztucznego komunikowania się w Sieci.

Więcej

Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński w naszej szkole

17 maja był dla społeczności Szkół Katolickich w Żarach dniem niezwykłym. W tym dniu uczniów i pracowników szkoły odwiedził Jego Ekscelencja Biskup Tadeusz Lityński. Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wizytuje w tym miesiącu parafie na terenie całego województwa, dlatego między innymi, zawitał do Żar. Choć uczniowie i nauczyciele wiedzieli o wizycie dostojnego gościa, która zbiegała się z uroczystościami na cześć patrona szkoły Jana Pawła II, to i tak wszyscy byli bardzo przejęci tymi niezwykłymi odwiedzinami. Uczniowie przedstawili gościowi montaż słowno-muzyczny, a następnie głos zabrał biskup Tadeusz Lityński. Można było zadać biskupowi pytania, na które chętnie odpowiadał, choć jak sam zaznaczył: troszkę się boi. Sam dostojny gość był pozytywnie zaskoczony atmosferą i poziomem artystycznym , co wiele razy podkreślił w rozmowie i przemówieniu. Bardzo serdecznie wspominał także budowniczego szkoły, nieżyjącego już księdza Tadeusza Dobruckiego. Wizyta zakończyła się spotkaniem z gronem pedagogicznym.  Tak bardzo podobało się Księdzu Biskupowi, że obiecał, że będzie częściej wpadać do Żar, żeby odwiedzić uczniów Katolika.

Więcej

„ Polak , Węgier- dwa bratanki…”

W pierwszych dnia maja Nasza Szkoła gościła uczniów z Węgier. Współpraca między szkołami zaczęła się od partnerstwa pomiędzy dwoma miastami: Agard Gardony i Żarami wiele lat temu. Od dwóch lat Chernel Istvan School i Nasze Szkoły Katolickie realizują projekty w ramach tej współpracy. Tegorocznym tematem naszych spotkań było poznanie kultury naszego sąsiada i nawiązanie przyjaźni pomiędzy uczniami („ From culture to friendship”). Początki nie były łatwe, ponieważ uczniowie klas siódmych musieli komunikować się z Węgrami po angielsku i niemiecku. Pierwsze kontakty miały miejsce w polskich rodzinach, które gościły uczniów z Węgier. W ramach tej wymiany uczniowie poznali polską historię, przyrodę i kulturę.  Wycieczki do Wrocławia, Karpacza i Doliny Szyszyny pozwoliły uczniom węgierskim spojrzeć na Nasz kraj z bliska. Wszystkie spotkania były udane i można z pewnością stwierdzić, że „ Polak , Węgier – dwa bratanki”.

Więcej