Półmetek klas drugich

Dnia 9.02.2018r. odbył się półmetek klas drugich KLO. Cały wieczór spędziliśmy na grach, tańcu, pysznym jedzeniu i co najważniejsze, świetnej zabawie. Do późnej nocy podbijaliśmy parkiet przy dobrej muzyce. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w imprezę, bez których ten wieczór by się nie odbył. To była wspaniała noc!

Uczniowie klas drugich KLO

Więcej

Słodka środa

Szkoły katolickie zorganizowały 07 lutego słodką środę. Uczniowie sprzedawali ciasta, aby zgromadzić fundusze na pomoc koleżance, którą czeka trudna operacja w Niemczech. Udało się zebrać 1730,37 zł. Dziękujemy wszystkim za udział.

Więcej

Pierwsza pomoc

W Katolickiej Szkoły Podstawowej odbył się tydzień spotkań i szkoleń dla klas I – VII. Zajęcia odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Młodzież III klas Katolickiego Gimnazjum wraz z członkami Szkolnego Koła PCK omówiła, pokazała, a następnie instruowała młodszą brać uczniowską, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej

Ad maiorem Dei gloriam! Awansowaliśmy!

Ad maiorem Dei gloriam!
Awansowaliśmy!
Zostały ogłoszone wyniki XX. jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. KLO awansowało na 146. miejsce w kraju, w Rankingu Wojewódzkim szkoła plasuje się na 5. miejscu. To trofea ubiegłorocznych maturzystów… Gratulujemy absolwentom i nauczycielom. Czekamy na osiągnięcia tegorocznych abiturientów!

Więcej

Edukacja Prawna Młodzieży

15 stycznia uczniowie klas 1 Katolickiego Liceum zasiedli przy Sędziowskim stole, na Sali rozpraw w Sądzie Rejonowym w Żarach. W ramach Edukacji Prawnej Młodzieży i uprzejmości sędziego Arkadiusza Pintala, uczniowie mogli zobaczyć wiele ciekawych miejsc, zdobyć informacje na temat funkcjonowania Sądów, pracy sędziów, a także posłuchać o własnej odpowiedzialności karnej. Ponadto udało nam się zobaczyć: salę rozpraw, z osobnym lustrzanym pomieszczeniem, dla groźnych przestępców, „podziemia sądu” oraz Niebieski Pokój, w którym przesłuchiwane są dzieci. Najbardziej z wycieczki zadowoleni byli Ci uczniowie, którzy chcą iść na studia prawnicze. Trzymamy za nich kciuki, mając nadzieję, że młodsze pokolenia  uczniów Katolickiej Szkoły oprowadzane będą po Sądzie przez naszych absolwentów, czego i sobie, i Im życzymy.

Więcej

Zawody pływackie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia odbyły się zawody pływackie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych na  dystansach: 25,50 i 100 metrów – stylem dowolnym.  Oto najlepsze rezultaty naszych uczniów:

I miejsce – 25 metrów stylem dowolnym– Sebastian Kols

I miejsce – 50 metrów stylem dowolnym– Jakub Drzewiecki

I miejsce – 25 metrów stylem dowolnym – Agata Pisarska

III miejsce – 100 metrów stylem dowolnym – Oliwia Gad

II miejsce – 50 metrów stylem dowolnym – Adrian Pisarski

III miejsce – 100 metrów stylem dowolnym – Hubert Drzewiecki

II miejsce – 100 metrów stylem dowolnym – Julia Świętoń

II miejsce – 100 metrów stylem dowolnym – Bogdan Banasiak

Więcej