Pomoc Mierzona Kilometrami

Już po raz drugi Uczniowie i nauczyciele Szkół Katolickich wzięli udział w ogólnopolskiej akcji: „Pomoc Mierzona Kilometrami”. Dzięki akcji T-Mobile, będąc aktywnym – robiliśmy coś dla siebie, ale i równolegle pomagaliśmy podopiecznym Fundacji TVN Nie Jesteś Sam w powrocie do formy. W piątek,21 wrzenia uczniowie od pierwszej klasy podstawówki do ostatniej klasy liceum poszli wraz ze swoimi opiekunami na spacer lub pobiegli ulicami miasta. Po 45 minutach ponad 300 uczestników uzbierało ponad 300 kilometrów. Akcja trwa do końca września.

Więcej

Kolorowe kropki, kropeczki, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki

W poniedziałek 17 września br. w Katolickiej Szkole Podstawowej w Żarach obchodziliśmy nietypowe święto. Okazało się, że nawet kropka ma swój dzień.  Kropka z książeczki  Petera Reynoldsa o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day). Jest to święto kreatywności, talentu, zabawy i odwagi w pokonywaniu trudności.

Więcej

Narodowe Czytanie 2018

Lekturą Narodowego Czytania było w tym roku „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. I choć Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości, to my 8. września mieliśmy okazję zmierzyć się z publicznym czytaniem „Przedwiośnia”, tekstów poezji patriotycznej, uczestniczyć w zajęciach kreatywnych, czy też posłuchać, pośpiewać pieśni patriotyczne. Brawa dla Szymka z klasy IIa, Oliwii i Nikoli z klasy VI – dla najodważniejszych uczniów naszej szkoły czytających niełatwe utwory patriotyczne.

Więcej

Szkolne Rekolekcje Wyjazdowe

W dniach 5-7 września 2018 roku odbyły się szkolne rekolekcje wyjazdowe w Gryżynie, przy pobliskim jeziorze. W wyjeździe wzięły udział klasy ósme KSP, klasy trzecie KG oraz wszystkie klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Był to wspaniały czas, który nie tylko zintegrował uczniów naszych szkół, ale przede wszystkim umocnił nas duchowo. Pobyt był dodatkowo urozmaicony przez rozgrywki między klasowe w podchodach oraz występ mający na celu zaprezentowanie się każdej z klas. Nie zabrakło również dyskoteki oraz zwiedzania muzeum militarnego znajdującego się w pobliskiej miejscowości. Kierujemy serdeczne podziękowania dla księdza Mariusza Mazurkiewicza, który przewodniczył tegorocznym rekolekcjom.

Więcej

Sekretariat

Sekretariat czynny dla uczniów codziennie w godz. 8:45 – 10:45

Więcej

Inauguracja Roku Szkolnego

Skończyły się pracowite wakacje i trzeba zacząć pełną przyjemności naukę w szkole.3 września mszą świętą odprawioną przez księdza prefekta Mariusza Mazurkiewicza uczniowie i pracownicy Szkół Katolickich rozpoczęli nowy rok szkolny. Pani Dyrektor powitała nowych uczniów i nauczycieli i życzyła wszystkim owocnej pracy. Do życzeń dołączyła się burmistrz miasta Danuta Madej. Po poświęceniu najmłodszym uczniom Katolika tornistrów i przyborów szkolnych wszyscy rozeszli się do klas. Od jutra czekają nas już prawdziwe lekcje.

>>>>>>>Zdjęcia<<<<<<<<<<

Więcej