Karawana wjeżdża do finału!

Poniedziałek miał być dniem, w którym mieliśmy poznać pierwszego finalistę Szkolnej Ligi Piłkarskiej. Naprzeciwko siebie stanęli obrońcy trofeum z klasy 3B KLO nieprezentujący dotychczas oczekiwanej dyspozycji oraz 2BC KLO zmuszona podejść do tego meczu bez kontuzjogennego Bartosza Szakiela,ale zapewne zmotywowana powodzeniem w poprzednich fazach! Sam początek rozpoczął się wyrównaną grą z minimalnym wskazaniem na klase 3B. Ta przewaga została niemal udokumentowana, jednak dobrym refleksem wykazał się Jakub Szymański. Po tej sytuacji odpowiedź z drugiej strony mogła paść natychmiast dzięki główce Michała Chyla – piłka wylądowała na poprzeczce. To dodało kopa 3B znacznie lepiej rozgrywającej akcję niż podczas poprzednich spotkań , przez co  2BC została zepchnięta do defensywy i tylko strzały Dawida Hylickiego z daleka mogły zaniepokoić Krzysztofa Zauche. To nie on został pokonany, a Jakub Szymański był zmuszony wyciągać piłkę z siatki po mocnym strzale zza pola karnego Sergiusza Wiśniewskiego. Tym samym na przerwę schodzili  w dobrych nastrojach.

Druga połowa nie przyniosła zmian, a klasa 3 konsekwentnie realizowała swój plan meczowy. Mogli oni spokojnie podwyższyć swoje prowadzenie, ale ich próby okazywały się nieskuteczne – dopiero szczęśliwa próba Daniela Łyby przyniosła kolejnego gola! Sam obraz gry wtedy uległ całkowitemu rozpadowi doprowadzając do 2BC do frustracji, czego idealnym przykładem jest zagranie ręką Michała Jakubczaka – już wtedy było wiadomo że zawodnicy tego zespołu chcieli zejść do szatni. Podsumowaniem tego okazała się bramka zdobyta przez Sergiusza Wiśniewskiego przy zaniedbanym kryciu obronnym. Niestabilna wcześniej karawana odrobiła lekcje z poprzednich spotkań i dziś zagrali zdecydowanie najlepszy mecz w edycji!! Dla 2 klasy pozostaje jedynie nadzieja w postaci 3 miejsca, a do tego będzie potrzebne natychmiastowe odzyskanie morale!

3B KLO 3:0 (1:0) 2BC KLO

2 Sergiusz Wiśniewski, 1 Danieł Łyba

Faworyci bez szału!

Ten tydzień ligi piłkarskiej zapewniał nam mecze tylko  na początku tygodnia w poniedziałek i wtorek. Zaczęliśmy od spotkania świetnie dysponowanych podczas pierwszej fazy graczy: 2BC KLO oraz zespół, który był świeżo po porażce z 3A KLO, czyli 1AB KLO. W klasie pierwszej doszło do zmiany bramkarza, co oznaczało rzucenie debiutanta w bramce na głęboką wodę. Spotkanie to okazało się pokazem umiejętności dwóch graczy – Bartosza Szakiela, strzelca 2 bramek w 1 połowie – szczególnie ta druga mogła się podobać że względu na swobodne mijanie rywali. Druga należała do Michała Chyla, który zdołał skompletować klasycznego hattricka. Ostatecznie Paweł Gierc strzelił na 5:1 i ustalił wynik spotkania. Cała relacja rysuje nam jednostronny przebieg spotkania, jednak tak okazała wygrana była zasługą niezbyt dobrej postawy bramkarza oraz nieskuteczności klasy 1AB w ataku, szczególnie podczas 2 połowy. Ostatecznie wynik okazuje się najważniejszy i klasa 2BC zapewnia sobie awans do półfinałów!

Pozostaje nam czekać na mecz decydujący o zwycięstwie w grupie!

2BC KLO 5:1 (2:0) 1AB KLO

3 Michał Chyl, 2 Bartosz Szakiel – 1 Paweł Gierc

Drugie spotkanie to zespoły olbrzymie rozczarowujące stylem gry łącznie z wynikami. Klasa 2A nie wygrała obecnie żadnego spotkania,pomimo pojedynków z zespołami teoretycznie słabszymi, zaś klasa 3B nie dość że uległa na inaugurację, to w drugim meczu mimo wysokiego wyniku nie mogłą być w pełni zadowolena z postawy jaką zaprezentowała.

Mecz zaczął się bez uzyskania przewagi przez konkretny zespoł i oba głównie wyczekiwały na błędy przeciwnika. Doczekała się tego klasa 2, która po dobrym odnalezieniu piłki w polu karnym przez Błażeja Mukoida znalazła drogę do bramki. Oznaczało to pierwsze w tej edycji szkolnej ligi piłkarskiej prowadzenie 2A KLO!!! Po tej bramce 3B zdobyła lekką inicjatywę, jednak nie zdołała stworzyć groźniejszych okazji do końca pierwszej połowy – bramkę wprawdzie zdobyli, ale nie została uznana ze względu na koniec czasu! Druga połowa to znacznie odważniejsze ataki klasy 3,kończące się zbyt często indywidualnymi rozwiązaniami, nie przynoszącymi pozytywnego skutku. Mogło to się nawet zemścić, bo drugą bramkę zdobył Błażej Mukoid, jednak faulował przez dojściem do pozycji strzeleckiej! Robiło się coraz bardziej gorąco pod bramką klasy 2, jednak obrona była niezwykle czujna oraz bramkarz spisywał się dobrze między słupkami. Nie dawał sobie rady zaś z wyrzutami i po jednym z nich piłka trafiła pod nogi Sergiusza Wiśniewskiego i mieliśmy remis!

Ostatecznie taki rezultat już się utrzymał, a wyjście z grupy dla każdego zespołu z grupy pozostaje sprawą otwartą!!!

2A KLO 1:1 (1:0) 3B KLO

1 Błażej Mukoid – 1 Sergiusz Wiśniewski

Pewni swego finaliści!

Kolejna faza rozgrywek, dzięki czemu coraz trudniejsze mecze miały towarzyszyć 6 zespołom w niej grającym! Zaczynamy od poniedziałkowego starcia zwycięzców obu grup A i B, czyli 1AB KLO oraz 3A KLO – faworytami spotkania byli Ci drudzy. Chcieli to jak najszybciej udowodnić, co udało się dzięki strzałowi Patryka Jakubka. Na koniec pierwszej połowy ten sam zawodnik ponownie umieścił piłkę w siatce. Głównie te pierwsze pięć minut będzie zapamiętane nie z wyrównanego, zaciętego widowiska, ale z ostrych rywalizacji między Jakubem Piwowarskim a Michałem Dulskim. Start drugiej połowy zapowiadał szansę na stworzenie ciekawszego widowiska, bo 1 klasa ruszyła do ataków na bramkę Piotrka Glicy, jednak strzały w większości trafiały wprost do jego rąk. Skuteczniejsi okazali się gracze klasy 3 A, którzy podwyższyli prowadzenie za sprawą precyzyjnego strzału w okienko Adama Bechyne. Gracze klasy 1 zdołali jeszcze nabrać oddechu i nadziei po golu Pawła Gierca.

Ostatecznie mecz się wyrównał na dobre, ale mocny strzał Jakuba Piwowarskiego oraz kończące mecz dobrym akcentem uderzenie dziś najładniej strzelającego Adama Bechyne od słupka zapewniło względny spokój przed kolejnym meczem 3 liceum, razem z niemal załatwionym dalszym awansem!

3A KLO 5:1 (2:0) 1AB KLO
2 Patryk Jakubek, 2 Adam Bechyne, 1 Jakub Piwowarski – 1 Paweł Gierc

Pierwsza dwucyfrówka!

Wyjątkowo na czwartkowej, długiej przerwie odbył się mecz o 2 miejsce  grupy A między zespołami z klas 8 – A i B! Zapowiadało się ciekawe widowisko, bowiem klasa 8A zaskoczyła pozytywnie podczas swojego pierwszego występu, zaś klasa 8B wprawiła w zachwyt swą grą rok temu. Rzeczywistość ukazała coś zupełnie innego – klasa B całkowicie zamknęła rywali na własnej połowie i nie pozwoliła swobodnie im rozgrywać piłki – rezultat do przerwy wynoszący 6:0 najlepiej zobrazował wydarzenia boiskowe, gdzie ciekawą sytuacją była 5 bramka autorstwa… bramkarza! Po niej klasa A nie była w stanie zrobić wiele, jedynie Nikodem Michalczewski próbował wprowadzić rywali w niepokój, ale na nic to się zdało – zespół po prostu nie podołał! Mecz ostatecznie skończył się wynikiem dwucyfrowym 11:0 i 8B spokojnie może myśleć o kolejnych 2 meczach!

8B KSP 11:0 (6:0) 8A KSP
4 Igor Kalemba 3 Wojciech Kulczycki, 2 Kamil Baczyński, 1 Hubert Reszka, 1 Wojciech Dzięcioła

Odzyskali honor i stworzyli widowisko!

W środę po prawie tygodniowej przerwie na boiska szkolnej ligi piłkarskiej wyszły zespoły o kompletnie innych celach meczowych – klasa 3A KLO, która miała zamiar pewnie przypieczętować wygraną w grupie i klasa 2A KLO marząca o zmazaniu plamy z ostatniego meczu oraz zapewnieniu sobie wejścia do top 6. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, co było przed meczem dosyć niespodziewanym obrotem spraw. Po obu stronach warto pochwalić bardzo dobrze zorganizowane defensywy – gdy obrońcy nie dawali rady to bramkarze świetnie wykonywali swoją robotę. Ostatecznie spotkanie rozstrzygnęło zaskakujące uderzenie reprezentanta 3A KLO Jakuba Piwowarskiego w lewy róg, z którym bramkarz sobie nie poradził.

Po tym lekko nabrali wiatru w żagle, ale nie zdołali już pokonać Miłosza Szkolnego.
To spotkanie zapewne zadowoliło wszystkich pod względem intensywności i emocji, z wyjątkiem 7 klasy, dla której to oznaczało pożegnanie z ligą.

3A KLO 1:0 (0:0) 2A KLO
1 Jakub Piwowarski

Postraszyli faworytów!

Rozpoczęliśmy 2 kolejkę! Na początek w poniedziałek rozegrany został mecz między klasą 8A, a 1AB liceum. Poprzednia konfrontacja licealistów z drugą 8 klasą zakończyła się  pewnym zwycięstwem reprezentantów KLO, więc wielu stawiało na powtórzenie takiego scenariusza. Początek mógł dać takie wrażenie, gdyż tak jak ostatnio Michał Dulski wyprowadził liceum na prowadzenie. Od razu przedstawiciele 1AB chcieli pójść szybko za ciosem, co udało się dzięki Pawłowi Giercowi oraz Michałowi Dulskiemu. Kara mogłaby być nawet wyższa, ale Kuba Pokorski dobrze spisywał się między słupkami. Dało to impuls do ataków klasie 8, która dwukrotnie za sprawą Kuby Jarmolskiego złapała kontakt do przerwy. Spotkanie to znacznie się wyrównało i druga połowa toczyła się dość szybką grą z zaplanowanymi schematami ataku – liceum  grało atakiem pozycyjnym, zaś podstawówka starała się wykorzystać niepewną postawę Patryka Oksiaka grając często piłki górne. Ostatecznie mecz skończył się na dwubramkowej przewadze liceum, ale ozdobą meczu była bramka strzelona z woleja przez Nikodema Michalczewskiego na zakończenie spotkania!

No cóż, po takim spotkaniu pozostaje już czekać na derby klas ósmych! Będzie emocjonująco!

1AB KLO 6:4 (3:2) 8A KSP
3 Michał Dulski, 2 Michał Piotrowski, 1 Paweł Gierc – 3 Jakub Jarmolski, 1 Nikodem Michalczewski