Licealiści na uniwersytecie …

Licealiści na uniwersytecie …

Grupa 16 uczniów naszego liceum uczestniczyła w Dniu Otwartym Uniwersytetu Europejskiego VIADRINA we Frankfurcie nad Odrą. Tym razem obok tradycyjnej prezentacji kierunków studiów zorganizowano warsztaty dla potencjalnych studentów. Forma ta szczególnie przypadła uczniom do gustu. Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia z kulturoznawstwa oraz prawa. Można było na nich poczuć się „trochę” studentem.

Bycia studentem zasmakować można było dosłownie na stołówce studenckiej. Ufundowany przez uczelnię posiłek był także formą poznania uczelni.

Szczególne podziękowania dla Pani Agnieszki Schmid za zaproszenie do Frankfurtu.

Continue reading →

Dzień Papieski

Dzień Papieski

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka. W tym roku dzień ten jest obchodzony pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! W tym roku społeczność Szkół Katolickich ponownie wzięła udział w akcji stypendialnej dla dzieci z biednych rodzin. W niedzielę, 13. października przed kościołem pw WNMP w Żarach nauczyciele i uczniowie sprzedawali ciasta upieczone przez rodziców. Wolontariat szkolny sprzedawał cebulki żonkili w ramach akcji „Pola nadziei”.

Continue reading →

Z myślą o studiach zagranicznych

Z myślą o studiach zagranicznych

Z myślą o studiach zagranicznych

Uczniowie drugich klas liceum naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym na temat możliwości podjęcia studiów po zachodniej stronie granicy. Warsztaty prowadzone były przez dwie polskie studentki Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego w Cottbus. Poza poznaniem szerokiego wachlarza oferowanych tam kierunków studiów, zaprezentowaniu wielu możliwości realizowania się poza uczelnią, uczniowie nasi dowiedzieli się, jak zdobyć certyfikat językowy będący swoistą „przepustką” na studia dla chętnych z zagranicy. Zaplanowane na spotkanie dwie godziny lekcyjne okazały się zbyt krótkie, aby móc odpowiedzieć na wszystkie pytania zadawane przez uczniów.

Władzom uczelni za stworzenie możliwości spotkania, a Paniom Marcie i Barbarze za jego profesjonalne przeprowadzenie bardzo dziękujemy.

Continue reading →

Wyjazd integracyjny do Zielonej Góry

Wyjazd integracyjny do Zielonej Góry

Dnia 24 września uczniowie klas 1a i 1b Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawczyniami paniami Izabelą Burzyńską i Gabrielą Gierc wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Zielonej Góry. Pierwszym przystankiem wycieczki był park trampolin Skokoloko, gdzie licealiści próbowali swoich sił na torze przeszkód i mogli w ten sposób wyskakać stres szkolny. Niezrównani w swoich wyczynach okazali się Michał Piotrowski, Kornelia Kowalewska oraz Michał Dulski.

Continue reading →

Powiatowa Olimpiada Młodzieży w Pływaniu – Licealiada.

Powiatowa Olimpiada Młodzieży w Pływaniu – Licealiada.

27  września  odbyły się zawody pływackie w ramach  Powiatowej Olimpiady Młodzieży w Pływaniu – Licealiada.

Dziewczęta Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego   zdobyły –  II miejsce drużynowo. Skład zespołu: Julia Świętoń, Julia Chabraszewska, Alicja Kuczak, Wiktoria Cudyk, Anna Simonetti, Rabiega Julia, , Staśkiewicz Magda, Grzyb Zuzanna,

Continue reading →